Студія Creative Київ - створення веб сайту ексклюзивно для Бучацької районної ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Болюча пам’ять

Пройшли роки, війну ж ту не забути,

бо кожен воїн, що вернувсь живим

згадає тих, кого не повернути,

бо й вірний друг там згинув молодим.

15 лютого 2016 року о 12.00 год біля пам’ятника воїнам-афганцям, у місті Бучачі відбувся мітинг-реквієм «Болюча пам’ять», присвячений вшануванню учасників бойових дій на території інших держав та 27-й річниці виведення військ з Афганістану.

Кожного року 15 лютого на велике християнське свято Стрітення Господнього збираються разом ветерани війни в Афганістані, щоб вшанувати пам’ять полеглих земляків , згадати бойових побратимів, просто поспілкуватися.

Через горнило афганської війни пройшло більше 160 000 українців. Близько трьох тисяч навіки залишились в палаючих гірських перевалах чужої землі. Багато потрапили у полон, а хтось до цих пір у списках безвісти пропавших.

В Афганістані воювало понад 1700 жителів Тернопільщини; з них 46 стали інвалідами, 2 —пропали безвісти, 48 воїнів Тернопільщини в Афганістані загинули, загинуло і двоє бучаччан – Знак Теодозій з села Білявинці і Гриньків Богдан з села Медведівці.

Скільки горя та сліз принесла ця чужа війна в українські родини, скільки молодих дужих хлопців повернулись додому у цинкових трунах. А той, хто пройшов через це горнило війни небагатослівний і з болем згадує минуле. Вони вісімнадцяти- двадцятирічні не по своїй волі вони опинилися на чужій війні. Війна — це найбільше зло, яке придумало людство. Війна — це ненависть , смерть, сльози . З війни ніхто не прийшов не пораненим. Якщо не зачепило осколком чи кулею, то душу покалічило усім.

Отець Володимир і отець Юрій відправили панахиду за полеглими на чужій війні і за померлими від тілесних і душевних ран у рідних домівках.

Вшанувати учасників бойових дій на території інших держав прийшли рідні і близькі воїнів-афганців, голова районної ради Віталій Фреяк, заступник голови районної ради Василь Вонсяк, заступник міського голови Петро Гриньків, голова райдержадміністрації Віталій Бебих, громадські активісти, представники молоді.

Під час заходу були вручені памятні медалі, подяки учасникам подій. Закінчився захід покладанням квітів та вінка до пам’ятника воїнам-афганцям, куди прийшли усі бажаючі, щоб схилити голови перед світлою пам’яттю полеглих і вшанувати тих кому довелося воювати в чужих країнах не по своїй волі.

Залишились на чорному граніті

Нев’янучі троянди

Свіча тремтлива

І сльоза –

Тяжка й сумна.

По кругу фляга

Ми повинні пам’ятати!

І найгіркіше вип’ємо

До дна!

Галина Вікарчук-заступник керуючого справами районної ради