Студія Creative Київ - створення веб сайту ексклюзивно для Бучацької районної ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Символіка Бучацького району – герб, був затверджений рішенням VІ сесії Бучацької районної ради 6 скликання на першому пленарному засіданні 23 червня 2011 року.

Бучач

Композиційне рішення герба Бучацького району зображено у вигляді іспанського щита, нижня частина якого має півкругле завершення.

У верхній частині герба на жовтому фоні ­­­– символі сонця і стиглого колосся, зображено корону золотого кольору, з чотирма баштами, що символізують Бучацький, Язловецький, Золотопотіцький та Підзамочківський замки. На в’їзній брамі – срібний семикінцевий хрест – герб роду Потоцьких, фундаторів багатьох архітектурних споруд краю.

Основою герба Бучаччини використано літеру «W» - герб Абданк, древнього роду Бучацьких. Фон літери голубого кольору, в центрі срібне зображення Бучацької ратуші, пам’ятки барокової архітектури – символа краю.

Голубий колір – символізує воду річки Дністер, та її приток Стрипи і Баришки. Права та ліва частини герба в зеленому кольорі, що символізує великі території лісів, та природно-рекреаційний потенціал району.

В підніжжі літери «W» на чорному фоні зображено три золотих колоски у формі тризуба – символ врожайності та землеробства. Чорний колір – символ чорноземів та багатства Бучацького краю.

Щит герба розміщений на декоративному картуші з волютами і окантованими листками – основними елементами стилю бароко, який характерний нашому краю середини ХVІІІ ст.

Нижню частину картуша герба прикрашає вінок із грона калини по середині (символ звитяги українського народу від часів козацтва, січового стрілецтва до героїчної боротьби вояків УПА). В правій частині вінка дубова гілка (символ твердості духу нації). У лівій частині – гілка квітнучої 600-літньої «Золотої липи», свідка важливих історичних подій.

Внизу картуша на окремому завитку пергаменту розміщується напис «Землі Бучацькі».