Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Бучаччина вшанувала Героїв Небесної Сотні.

Шостий рік поспіль, 20 лютого, в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні, вшановуючи подвиг учасників революції Гідності та віддаючи належну шану тим, хто загинув протягом кривавих січневих та лютневих днів 2014 року. Саме в ці дні під час Євромайдану протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя більше ста активістів Майдану. Серед тих, кого народ назвав Небесною Сотнею були і наші земляки. Молоді юнаки, справжні герої України, уродженці села Зубрець Василь Мойсей та Ігор Костенко. Україна оплакує своїх героїв. Пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє.

Біля меморіальної дошки Героям Небесної Сотні в Бучачі зібралися представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадсько-політичних сил, учасники АТО/ООС, молодь та громадськість краю, для того щоб вшанувати їхню пам’ять.

Всечесний отець відслужив поминальну панахиду за душі убієнних, а в знак пам’яті та шати до меморіальної дошки було покладено квіти та запалено пам’ятні лампадки.

Під час віче-реквієму «Небесну сотню – Господи прийми…» cвоїми спогадами про шкільні роки поділилася перша вчителька Ігоря Костенка Юлія Олексович, студентка Бучацького коледжу Подільського ДАТУ Оля Пеньонжик розповіла про приклад героїзму студентів коледжу, які, власне, були рушійною силою протестів на Бучацькому майдані, а також прозвучала тематична поезія, пісні, присвячені пам’яті героїв.

Ще раз дякуємо всім тим, хто був на Майдані, всім тим, хто сьогодні захищає кордони на сході України. Всім, хто і в попередніх поколіннях відстоював нашу державу, її мову та незалежність. Всім тим, хто зумів в цьому жахітті, де розстрілювали майданівців, вижити, витримати це морально, не зламатися та продовжити боротьбу за Україну. Нехай цей день продовжиться без втрат і сліз. Слава Україні.