Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Відбулося відкриття меморіальної дошки.

Український народ більше ніж півтисячі років не мав власної держави і зазнав кривд від своїх сусідів. Можливо саме тому естафета боротьби за волю України передавалась від покоління до покоління. Кожна епоха має таких провідних людей, які відповідають її потребам і вимогам. Однією із таких людей був сотник, командир, крайовий провідник ОУН Карпати в 1949-1951 роках, уродженець Нагірянки, випускник Бучацької гімназії Ярослав Косарчин «Байрак».

1 листопада, на честь 100-річчя від дня народження Ярослава Косарчина відбулося відкриття меморіальної дошки, встановленої на будівлі Бучацької гімназії імені Гнатюка.

Право відкрити меморіальну дошку, яку освятили отці, було надано першому заступнику голови районної державної адміністрації Богдану Бейку, депутату районної ради Руслану Крупі та родичу героя Миколі Косарчину.

Велеке значення для сьогодення, особливо для молодого покоління, мають чини таких патріотів, як Ярослав Косарчин, наголосив у своєму виступі депутат районної ради Руслан Крупа. А представники родини Косарчиних Григорій Никифорчин та Остап Гишка навели багато цікавих і невідомих фактів біографії сотника.

Допоки ми живі – житиме пам'ять про Ярослава Косарчина. Він з меморіальної дошки щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів та перехожих, нагадуватиме кожному з нас, що поклав життя аби ми жили в мирній, квітучій, незалежній Україні.