Студія Creative Київ - створення веб сайту ексклюзивно для Бучацької районної ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Профілактична робота з охорони праці - основний чинник попередження нещасних випадків на виробництві.

Згідно діючого законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування одним із основних завдань Фонду та його робочих органів залишається профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

У зв’язку з тим, що на сьогоднішній день в основних державних структурах немає інженерів з охорони праці, а в районних управліннях агропромислового розвитку працює по одному спеціалісту з охорони праці, які виконують ще й інші функціональні обов’язки, в свою чергу, зростає роль профілактичної роботи з охорони праці, яку проводять страхові експерти з охорони праці, які працюють у відділеннях управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області. Проведення перевірок стану охорони праці підприємств підвищують ефективність інших напрямів профілактичної роботи, тому значно активізувалась консультаційна робота, де роботодавці отримують допомогу у створенні системи охорони праці, що відповідає сучасним вимогам.

Працівники відділення виконавчої дирекції Фонду, беруть участь у нарадах, семінарах, «круглих столах», у роботі комісій з питань охорони праці та комісій з перевірки знань з питань охорони праці працівників, проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань профілактики виробничого травматизму. Це дає можливість покращити знання працівників з питань охорони праці, у черговий раз наголосити на необхідності дотримання нормативних вимог з охорони праці і, таким чином, зменшити кількість нещасних випадків.

Для покращення профілактики настання нещасних випадків, гострих професійних отруєнь та захворювань, хронічних професійних захворювань проводиться належна робота у сільськогосподарських підприємствах (ця галузь тримає першість за кількістю нещасних випадків на виробництві, як по області, так і по відділенню) управлінням виконавчої дирекції Фонду в Тернопільській області був прийнятий спільний план профілактичних заходів з охорони праці серед працівників сільськогосподарських підприємств по всій Тернопільській області на 2019 рік.

Це дало спільне бачення проблематики в цій роботі та можливість систематизувати зусилля з покращення стану охорони праці на сільськогосподарських підприємствах.

Особлива увага звертається на те, щоб у кожному сільгосппідприємстві був призначений спеціаліст з охорони праці, діяла система управління охороною праці, проводилась системна робота з виявлення та ліквідації ризиків у виробничих процесах.

Фахівці відділення ініціюють та беруть участь у проведенні семінарів-нарад з охорони праці перед проведенням весняно-польових робіт, збиранням врожаю, осінньою посівною кампанією та постановкою сільськогосподарської техніки на зимове зберігання, під час утримання худоби в літніх таборах, проведення робіт з отрутохімікатами.

Звичайно, повністю уникнути ризиків у трудовому процесі неможливо, але зменшення їхнього впливу за рахунок профілактичних заходів є реальним.

Адже збереження здоров’я навіть одного працівника варте всіх витрачених зусиль.

М. Лизуник, страховий експерт з охорони праці Бучацького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області.