Студія Creative Київ - створення веб сайту ексклюзивно для Бучацької районної ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Весняно-польові роботи вимагають виняткових зусиль.

Зимовий період завершився, проведення комплексу весняно-польових робіт вимагає від господарників виняткових зусиль. Саме це питання розглянули на зустрічі страхового експерта з охорони праці Бучацького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області М.Лизуник з керівниками структурних підрозділів (господарств) ТзОВ «Бучачагорхлібпром».

М.Лизуник наголосила, що під час проведення весняно-польових робіт власники, керівники, головні спеціалісти, працівники служб охорони праці підприємства мають посилити профілактичну роботу з попередження виникнення випадків виробничого травматизму. Адже цей період – найбільш травмонебезпечний. Увага до власної безпеки може зберегти не тільки здоров’я, а й життя. Тому варто врахувати шкідливі та небезпечні фактори при проведені весняно-польових робіт. Нагадала присутнім, що це - технічна несправність тракторів і сільськогосподарських машин; виконання робіт в охоронних зонах ліній електропередач; виконання робіт на відкритому повітрі, при підвищеній або низькій температурі повітря; підвищений рівень шуму та вібрацій; підвищена забрудненість повітря пилом; наявність отрутохімікатів; ризик контакту з отруйними рослинами, небезпечними комахами та тваринами; схили полів, наявність перешкод у вигляді ям, ярів; рухомі агрегати; пожежна небезпека; нервово-психічні перевантаження. Обговорювали на зустрічі чимало інших питань, які необхідно враховувати під час роботи в сільськогосподарському комплексі.На зібранні також виступив інженер з охорони праці підприємства О. Машталір.

ПОТРІБНО ЗНАТИ ТА ПАМ’ЯТАТИ, що нещасні випадки зі смертельними наслідками на підприємствах агропромислового комплексу найчастіше трапляються під час експлуатації самохідних машин (до 70 % випадків). Це насамперед колісні трактори, зерно- і кормозбиральні комбайни та вантажні автомобілі. Причиною приблизно 30 % нещасних випадків у сільському господарстві є банальна неуважність і порушення працівниками простих норм охорони та безпеки праці під час виконання механізованих процесів.