Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Профілактика виробничого травматизму в зимовий період.

Створюючи підприємство або починаючи власний бізнес, роботодавці не задумуються про наслідки нещасного випадку або аварії, які можуть статися в їхній організації чи установі.

У більшості випадків, тільки після нещасного випадку, аварії або перевірки і отримання припису інспектора Держпраці, директори і підприємці займаються організацією служби охорони праці та розробкою документації на підприємстві. А можна було б уникнути багатьох проблем, якби робота щодо створення безпечних умов, зменшенню ризиків травмування працівників, навчання та інструктажів була проведена раніше.

Тому звертаємось до керівників підприємств, установ та організацій, ФОП, які використовують найману працю: пам'ятайте про необхідність дотримання положень ст. 13 Закону України «Про охорону праці». У ній зазначається, що роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Так, з метою попередження нещасних випадків виробничого характеру та аварій на підприємствах, установах та організаціях міста у зимовий період рекомендується запровадити наступні заходи:

- забезпечити прибирання від снігу та ожеледиці підходів до службових приміщень, виробничих цехів, магазинів, салонів обслуговування тощо;

- забезпечити формування пішохідних доріжок, проїздів, стоянок транспортних засобів та тротуарів на території підприємств, установ та організацій. За наявності снігового покриття своєчасно проводити відповідні роботи (прибирання та посипання речовинами, що виключають ковзання під час ожеледиці);

- безпечно та своєчасно організовувати прибирання снігово-льодяних утворень з дахів будівель та споруд, за неможливості проведення зазначених робіт, унеможливити доступ працівників до небезпечних дільниць;

- провести з працівниками позапланові інструктажі з питань охорони праці щодо вимог безпеки під час руху територією підприємства, установи та організації та територією міста у зв’язку з виконанням функціональних обов’язків;

- провести позапланові інструктажі з питань охорони праці з водіями транспортних засобів щодо особливої пильності та дотримання усіх правил дорожнього руху в ускладнених зимових погодних умовах.

Звертаємо увагу! За недотримання вимог норм чинного законодавства України про охорону праці, винні особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної або кримінальної відповідальності.

М.Лизуник, страховий експерт з охорони праці Бучацького відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області.