Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Про сесію районної ради на сторінках "Нової доби".

Минулої п’ятниці відбулося перше пленарне засідання двадцять п’ятої сесії Бучацької районної ради. Вів його голова райради Віталій ФРЕЯК. У роботі сесії взяли участь голова РДА Віталій БЕБИХ, депутат обласної ради Ігор ЛЕСЬКІВ, сільські голови, керівники підприємств та установ району. На порядок денний було винесено три десятки питань, з кожного прийняті відповідні рішення.

На сесію прийшли працівники районного будинку культури. Вони заявили, що останнім часом їм доводиться працювати в нестерпно напруженій атмосфері, яка зумовлена втручанням в їхню роботу правоохоронних органів, що категорично заборонено. Працівники РБК просили депутатів захистити їх і дати змогу працювати в нормальних умовах. Відповідно до цього було заслухано начальника Бучацького відділення поліції Ярослава ПОБУРИННОГО, який був присутній на сесії. Він пообіцяв, що в майбутньому такого більше не повториться.

Під час засідання перед депутатами виступив заступник голови ФГ «Гадз» Олег ГРИЦАК. Він розповів про роботу очолюваного ним підприємства та ТзОВ «Бучачагрохлібпром», про те, скільки ними сплачено податків. На підтвердження його слів виступила начальник Бучацької ДПІ Теребовлянського управління ГУДФС в Тернопільській області Світлана СТРІЛЕЦЬКА. Вона зазначила, що минулого року «Бучачагрохлібпромом» було сплачено майже 69 млн. грн. податків, половина з яких поповнила районний бюджет. Щомісяця від підприємства до райбюджету надходить приблизно 2,5 млн. грн. ПДФО та сплачується майже 3 млн. грн. ЄСВ. Олег Грицак заявив, що в інтернетмережі опублікована інформація про діяльність «Бучачагрохлібпрому», яка не відповідає дійсності. Депутати прийняли рішення звернутися до її автора з вимогою спростування.

Начальник фінуправління РДА Марія КОВБАСА проз­вітувала про виконання районного бюджету за 9 місяців 2018 року. Зокрема зазначила, що райбюджет за цей період виконаний на 102,8 проц. Було прийнято рішення про внесення змін до нього – збільшити обсяг загальних видатків загального фонду в сумі 691800 тис. грн. Також затверджено договір про міжбюджетний трансферт із Бучацького міського бюджету до районного для співфінансування відділу культури РДА та угоду про міжбюджетний трансферт з районного до обласного бюджету на співфінансування інвестиційного проекту будівництва амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Зубрець, на що з держбюджету виділено більше 8 млн. грн.

На засіданні сесії розглянуто питання про вдосконалення організації оплати праці працівників установ та закладів культури, надано дозвіл директору Бучацької комунальної художньої школи на внесення змін до штатного розпису. Окрім цього, завершено утворення централізованої клубної системи, яка відтепер матиме назву «Централізований клубний заклад» Бучацької районної ради. Депутати затвердили штатний розпис цієї комунальної установи та призначили її головним адміністратором – заступником директора Лілію Кушнір.

Із депутатськими запитами на сесії виступили Петро ЯВОРСЬКИЙ та Ігор МАРИНЯК, а Олег МИХАЙЛІВ зініціював звернення райради щодо збереження Бучацької ОДПІ. Також депутати районної ради виступили із «Зверненням до Президента України щодо антинародних дій уряду Гройсмана та негайного скасування постанови Кабміну від 19 жовтня 2018 р. №838», яка стосується підвищення цін на газ.

Розглянуті на сесії питання коментує голова районної ради Віталій ФРЕЯК: ­ Засідання, яке відбулося, відрізняється від всіх попередніх. До нас прийшли працівники культури і висловили своє обурення поведінкою Петра Чорноти і Володимира Простого, які не дають їм змоги нормально працювати. Ці люди постійно звертаються в різні інстанції щодо здійснення перевірки РБК. Це вже триває більше двох років. Вважаю, що культура в районі знаходиться на достатньо високому рівні. А перешкоджати людям в роботі – це ненормально. Депутати стоять на стороні працівників культури і підтримують їх. Тому направили до поліції їхнє звернення щодо недопущення втручання у їхню роботу.

Протягом року ми постійно співпрацювали з нашим найбільшим платником податків – ТзОВ «Бучачагрохлібпром». Домовилися, що підприємство піднесе плату за орендовані паї до 10 проц. У зв’язку з цим збільшилися надходження до бюджету в сумі 5 млн. грн., що в свою чергу зумовило його перевиконання. Частина грошей уже надійшла, частина – надійде до кінця року. Отримані кошти ми спрямували на співфінансування будівництва амбулаторії у Зубреці (172 тис. 800 грн.), на придбання інсуліну (150 тис. грн.), ремонтні роботи в інклюзивно­ресурсному центрі (200 тис. грн.), харчування дітей у школах (100 тис. грн.). На сесії ми подякували керівництву «Бучачагрохлібпрому», що з розумінням ставиться до проблем району і за те, що збільшило податкові платежі в бюджет. На сторінках «жовтої» преси написали, що це підприємство не сплачує ті податки, які йому належить сплачувати. Можу сказати, що податки, які задекларовані «Бучачагрохлібпромом», виведуть наш район на одну з перших позицій в області.

Як і на попередній сесії, депутати затвердили ряд технічних документацій про нормативну грошову оцінку земельних ділянок на території сільських рад. Проте деякі документації не були затверджені, бо не було погодження сільських голів.

Ми впорядковуємо структури в галузі культури. Оскільки раніше клубні заклади працювали поза межами правового поля, було прийнято рішення створити нову установу, яка об’єднає сільські заклади культури і буде працювати згідно з чинним законодавством.

Леся ЯРОСЛАВСЬКА.