Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Дисципліна на дорозі - запорука безпеки.

Безпека дітей є одним із головних батьківських пріоритетів. Від народження немовля оточують турботою і піклуванням. Та чим старшою стає дитина, тим більше у її житті з’являється різних незнайомих і не завжди безпечних місць та людей. А потім, зрештою, настає і той час, коли батьки вже не можуть постійно бути поруч. В цей момент рівень тривоги і страхів зазвичай зростає. І перед батьками постає цілком закономірне питання: «Як навчити дитину самостійно берегтися від неприємностей?

Кожен день вулицями нашого міста діти ідуть до школи чи на прогулянку. Вулиця міста, чи навіть невеличкого селища, - одне з най небезпечніших місць навіть для дорослої людини, тим більше вона не пристосована для дитини. Щодня дорогою додому зі школи чи навпаки дитина наражається на ризик потрапити в екстремальну ситуацію. Найчастіше через неуважність або незнання Правил дорожнього руху діти гинуть на вулицях в дорожньо-транспортних пригодах, а травми ДТП - найважчі. Усі ми щодня перебуваємо в ролі учасника дорожнього руху. Переходимо дорогу - ми пішоходи, рухаємося міським транспортом - пасажири, а якщо маємо власний транспорт, то час від часу стаємо водіями. Для виконання цих ролей кожен повинен знати правила дорожнього руху, та засоби його регулювання. На жаль, не всі добре знають ці Правила й іноді нехтують ними. А тому щорічно на наших дорогах гинуть сотні дітей і дорослих. Трапляються дорожньо-транспортні пригоди дуже часто у таких випадках, коли нібито нічого не загрожувало.

Слід зазначити, що підготовка до професії «пішохід» починається ще у дитячому садочку, продовжується в школі, а потім все життя кожного дня надає нові уроки. Тому надзвичайно важливо, щоб і вихователі, і учителі, і старші друзі, і обов'язково батьки усвідомлювали свою відповідальність щодо виховання у дітей знань правил безпечної поведінки, а особливо на дорозі. Адже найкращим взірцем поведінки на вулицях та автошляхах для дитини є безпосередньо приклад батьків.

Основні причини аварій на автошляхах з боку пішоходів: перехід проїжджої частини у місці, не призначеному для цього або на заборонний сигнал світлофора; перехід вулиці безпосередньо біля транспорту, що стоїть або наближається; перехід вулиці в місцях, де вона погано продивляється в обидва боки; раптовий вихід пішохода на проїжджу- частину з-за транспорту, що стоїть; розваги на проїжджій частині або поблизу неї; неуважність під час переходу вулиці. Також необхідно звернути увагу, що найбільша кількість нещасних випадків з пішоходами, пасажирами трапляється саме тоді, коли вони поспішають, хвилюються, біжать.

Сучасна сім'я несе найбільшу відповідальність за виховання дитини. Саме вона мас виконувати головне завдання - забезпечувати матеріальні та педагогічні умови для духовного, морального, інтелектуального й фізичного розвитку юного покоління. Конституційним обов'язком батьків є утримання своїх дітей до повноліття. Законом України «Про освіту» на батьків покладена відповідальність за фізичне здоров’я та психічний стан дітей, створення належних умов для розвитку їхніх природних здібностей.

Від сім’ї починається шлях дитини до пізнання світу, свого становлення як особистості. Питаннях адаптації та готовності дітей до школи, їх безпеки, особливо на початку нового шкільного року, є особливо актуальними для всіх.

М.Лизуник, страховий експерт з охорони праці Бучацького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області.