Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Бучаччина має шанси на впровадження в районі FM – радіо.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення виступила за впровадження в діапазоні 87,5- 108 МГц ( FM-радіомовлення) малопотужних передавачів для забезпечення невеликих населених пунктів програмами суспільного та місцевого радіомовлення. Такий крок зумовила локальна тенденція зменшення обсягів місцевого проводового радіомовлення. Причиною стала низка факторів фінансового характеру, скорочення кількості радіоточок та заміна технічного забезпечення мовлення оператором ПАТ «Укртелеком» через збитковість доставки сигналу.

Минулого року Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення з огляду на численні звернення місцевих редакцій радіо сприяти у можливості впровадження ефірного мовлення започаткувала реалізацію проекту «Радіо громад», яке дає можливість не тільки розбудувати мережу суспільного мовлення, але можливість збільшити час мовлення місцевого радіо більше десяти годин на добу. Редакція Бучацького районного радіомовлення одна із перших в області звернулася в Національну раду України з питань телебачення та радіомовлення з проханням ініціювати в УДЦР ( Український державний центр радіочастот) прорахунок частот для м.Бучача та Бучацького району. Нажаль, наприкінці 2017 року ДП «УДЦР» поінформував Національну раду, що за результатами проведеного розрахунку неможливо виділення FM – частоти у м. Бучач та Бучацькому районі Тернопільської області через відсутність вільних частот.

Бучацька районна рада спільно з редакцією Бучацького районного радіомовлення та представником Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення звернулися в Тернопільський обласний відділ Західної філії Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» за роз»ясненнням даної відмови. Там запевнили, що після відключення аналогового телебачення наш район матиме можливість повторно звернутися до ДП УДРЦ з заявою на прорахунок частот для місцевого радіо. Попередньо дане відключення очікувалося у квітні 2018 року, але було перенесено на 1 вересня 2018. Редакція Бучацького районного радіомовлення на даний час вже поновила вищевказану заяву. Тож сподіваємося на позитивний результат і Бучацький район та місто зможуть мати ефірне місцеве радіо.

Редактор Бучацького районного радіомовлення Ярослава Шмига.