Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Батько українського бестселеру Василь Шкляр зустрівся із Бучацьким читачем.

26 серпня з ініціативи Бучацької районної ради в читальному залі Бучацької районної бібліотеки відбулася зустріч з письменником Василем Шклярем.

Письменник частий гість на Тернопіллі, але у Бучачі вперше. Гостюючи в Соколові у свого побратима Івана Басюка, Василь Миколайович скористався нагодою поспілкуватися з бучацьким читачем. Він був приємно здивований, що незважаючи на експромт, бібліотечний зал виявився затісним для шанувальників його таланту. Тож Василь Шкляр щиро подякував усім присутнім за чисельну цікавість до письменницького слова.

Народився Василь Шкляр на Черкащині, але майже всі його твори пов’язані з Галичиною: - «Мене всі про це запитують, а я завжди відповідаю,що завдяки вашій землі я народився. В часи Голодомору мій дідусь дістався Тернопільщини і повернувся додому з торбиною кукурудзи. Він помер, але це зерно помогло вижити моїм бабусі та мамі. Ось такий містичний зв'язок з Тернопіллям...»

Письменник детально розповів присутнім в залі про кожну свою книжку, про їх народження і джерело натхнення. А бучацького читача цікавило все: і навчання в Єреванському університеті,і чи, нарешті,екранізують його романи,і Шевченківська премія 2011 року, яку відмовився взяти з рук Януковича,і мовні питання в літературі, і думка про письменницькі спілки… Це була щира розмова письменника і читачів, розмова людей, що небайдужі до утвердження держави Україна на всіх рівнях – і на літературному також.

Наприкінці зустрічі голова районної ради Віталій Фреяк висловив вдячність Василю Шкляру за те, що знайшов час для спілкування з нашими земляками,а на незабутню пам'ять про зустріч, художник Роман Лесів подарував одну із своїх картин.