Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Провели спільні заходи по вшануванню сотника УПА.

З ініціативи Бучацької районної ради патріоти Прикарпаття та Тернопільщини провели спільні заходи по вшануванню сотника УПА Ярослава Косарчина «Байрака».

Калуські (міська і районна), Рожнятівська та Бучацька районні ради 27 червня 2018 року провели спільні заходи по вшануванню сотника УПА, командира ТВ «Магура» Ярослава Косарчина «Байрака». Їх приурочили до 77-й річниці проголошення Акту відновлення Української держави.

У селі Сваричеві, що на Рожнятівшині, біля Хреста на місці загибелі «Байрака» і побратимів, відбулася панахида, яку відслужили місцеві священики, і віче пам’яті.

Модератор спільних заходів, депутат Івано-Франківської обласної ради, письменниця Oксана Тебешевська ознайомила присутніх з основними етапами короткого, але героїчного життя українського військовика, командира ТВ «Магура», Лицаря Срібного Хреста Бойової Заслуги ІІ класу Ярослава Косарчина «Байрака», підкресливши його відданість українській справі, мужність у боротьбі з окупантами.

На величезному значенні для сьогодення, особливо для молодого покоління, чину таких патріотів, як Ярослав Косарчин, наголосили у своїх виступах голова Бучацької районної ради Віталій Фреяк, заступник голови Рожнятівської районної ради Олег Понайда та Голова районного братства УПА Роман Корінь.

В складі Бучацької делегації на віче прибули родичі героя зі Львова, зокрема Микола Косарчин, Остап Гишка із сином Тарасом та онукою Уляною, заступник голови районної ради, Василь Вонсяк, депутат районної ради, Руслан Крупа, які поділилися планами святкування в наступному році 100-річчя від дня народження славного земляка. Адже народився «Байрак» 15 серпня 1919 року в селі Нагірянка, яке зараз у межах Бучача.

У Калуші гості побували на вулиці Ярослава Косарчина, взяли участь у цікавих «Історико-краєзнавчих діалогах: Бучач – Сваричів – Калуш: Ярослав Косарчин (псевдо «Байрак») – сотник УПА, крайовий провідник ОУН «Карпати».

Жваве обговорення викликав виступ калуського краєзнавця, ініціатора встановлення у Калуші меморіальної дошки провідникові Миколи Когута – автора першої книжки про славного українця «Повстанська доля «Байрака». Він розповів, як по крупинці збирав матеріали про Ярослава Косарчина, досліджував його діяльність на Калущині.

Представники родини Косарчиних Микола Косарчин та Остап Гишка навели багато цікавих і невідомих фактів біографії сотника, розповіли, як його сестра Наталія віднайшла архівні документи про діяльність Ярослава, приїжджала з-за кордону до Сваричева, щоб побачити те місце, де була криївка, у якій загинув брат разом з побратимами 12 грудня 1951 року в нерівному бою з більшовиками..

Питання джерельної бази для глибшого вивчення життя і боротьби Я. Байрака розкрив науковий співробітник краєзнавчого музею Калущини Іван Тимів. Складні умови та особливості боротьби українських повстанців на теренах нашого краю охарактеризував кандидат історичних наук Ігор Ільницький, цікаву інформацію про звання і нагороди в Українській повстанській армії подав учасник бойових дій на Сході, офіцер запасу Ігор Кубрак.

Учасники патріотичного заходу поклали квіти до меморіальної дошки героя на будівлі Калуської ЗОШ № 3. Виступаючи перед присутніми, калушанин Ігор Сметанський закликав шанувати героїв минулого, адже їхню самовіддану боротьбу за Україну продовжують наші сучасники, які боронять незалежність Української держави у війні з московитами.

Такі заходи важливі і потрібні, бо вони зміцнюють український дух, сталять нашу волю, спонукають до активної діяльності для розбудови Української держави.