Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Вшанували пам'ять жертв політичних репресій.

День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Вся Україна віддає шану та згадує кожного, хто став жертвою політичних репресій часів більшовицького режиму, був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Ми згадуємо знищених радянською владою селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.

Цей пам’ятний день започаткований для гідного вшанування гіркої долі тих людей, які були непотрібними, а також привернення уваги суспільства до трагічних сторінок історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, зокрема Великим терором – масових політичних репресій 1937-1938 років.

З цієї нагоди, біля пам’ятного знака загиблим від політичних репресій та церкви Покрови Пресвятої Богородиці представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування спільно помолились за душі жертв політичних репресій. А в знак пам’яті поклали квіти до підніжжя пам’ятного знака і запалили лампадки.