Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Бучаччина вшанувала пам'ять Героїв Небесної Сотні.

20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні, вшановуючи подвиг учасників революції Гідності та віддаючи належну шану тим, хто загинув протягом кривавих січневих та лютневих днів 2014 року. Саме в ці дні під час Євромайдану протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя більше ста активістів Майдану. Україна оплакує своїх героїв.

Сьогодні біля меморіальної дошки Героям Небесної Сотні в Бучачі зібралися представники районної влади, зокрема, голова районної ради Віталій Фреяк, заступник голови Василь Вонсяк, керуючий справами районної ради Василь Григоришин, керівництво та працівники районної державної адміністрації та міської ради, представники громадсько-політичних сил, учасники АТО, волонтери, молодь та громадськість краю, для того щоб вшанувати їхню пам’ять.

Всечесні отці відслужили поминальну панахиду за спокій та мир душ наших Героїв. Державним Славнем та хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Під час мітинг-реквієму «Їх серце б’ється в небесах…» своїми спогадами та думками щодо подій чотирирічної давності поділились отець Юрій та студент Бучацького коледжу Подільського ДАТУ Юрій Оріховський, прозвучала тематична поезія, пісні, присвячені пам’яті героїв.

А завершився захід, під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача», покладанням квітів та запаленням пам’ятних лампадок.

Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 роках. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. Кожен із цієї Небесної Сотні, як і ми з вами мали свою сім’ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. Тому дякуємо кожному, хто прийшов згадати наших Героїв, Героїв України! Ми всі повинні пам’ятати, що Герої не вмирають до тих пір, допоки вони живуть у нашій пам’яті.