Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Година-реквієм «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ»

Українська громадськість 29 січня 2017 року відзначає День пам'яті Героїв Крут. 100 років тому молоді захисники щойно посталої Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху поклавши на вівтар української державності непомірну жертву – своє молоде життя.

З нагоди цієї дати в читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся захід - година-реквієм «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ».

На заході були присутні голова районної ради Віталій Фреяк, заступник голови райдержадміністрації Ігор Погонець, учні шкіл, працівники культури, представники громадсько-політичних сил та громадськість міста.

«29 січня - саме в цей день 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі. Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні... Юначі тіла були понівечено так, що рідні матері не могли пізнати своїх дітей.

Крути – це великий перелом на межі двох світів. Крути – це воскресіння... початок нової доби в історії України. Крути – це кров юнаків, що освятила молоду Державу…» - звучало з уст ведучих.

Хвилиною мовчання присутні вшанувати пам’ять тих, хто поліг під Крутами, а також Героїв Небесної Сотні і героїв АТО – тих, хто загинув вже у наші дні, відстоюючи цілісність України та виборюючи для неї кращу долю.

Завершився захід спільним виконанням гімну «Ще не вмерла Україна».

Пам`ять про юних героїв Крут, і пам’ять про усіх героїв-борців за волю і незалежність України, буде вирощувати нові покоління героїчних українців.