Студія Creative Київ - створення веб сайту ексклюзивно для Бучацької районної ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Спільною молитвою пом’янули жертв Чортківської катівні.

На початку 40-х років минулого століття у тюрми Західної України радянська влада кинула національно свідомих патріотів, інтелігенцію: лікарів, вчителів, священників, членів громадських організацій “Луг”, “Сокіл”, “Просвіта”, сюди попала шкільна і гімназійна молодь, заможні селяни, всі ті хто, любив свою землю, мову, історію, культуру. Змушені були розпуститися українські політичні партії, ліквідувалися кооперативи, припинили свою діяльність читальні та бібліотеки товариства “Просвіта”. Знищувалось все українське, національне, прогресивне.

Тюрми на Західній Україні стали переповнені… Почалася друга світова війна. Червоні поспішно відступаючи розстрілювали у тюрмах Західної України тисячі людей.

В період з 28 червня по 2 липня 1941 року у стінах Чортківської тюрми більшовики закатували більше 800 в’язнів, 954 в’язні пішою ходою погнали на Умань.

За сімнадцять днів пішки, скривавлені, голодні, без води, босі вони пройшли кривавою дорогою довжиною в 450 кілометрів, щоб їх розстріляли далеко від дому і зарили у сім - довгих могил. Довгі роки на цих могилах не було ні хреста, ні червоної калини тільки барвінок, зелена трава і … пам’ять.

У липні цього року виповнилось 76 років з часу Чортківсько-Уманської трагедії, однієї з найболючіших сторінок нашої історії.

23 липня у парку Скорботи і Надії м.Чорткова всечесні отці відслужили поминальну панахиду за невинно убієнними в’язнями Чортківської тюрми. Помолилися, запалили лампадки і поклали квіти до пам’ятного знака представники політичних і громадських організацій Бучаччини, голова районної ради Фреяк В.Й., голова райдержадміністрації Бебих В.В., пластуни, а також делегації від Монастириського, Гусятинського, Борщівського, Заліщицького районів, представники влади та жителі м.Чорткова.