Студія Creative Київ - створення веб сайту ексклюзивно для Бучацької районної ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

«Згадаймо юність, що горіла в Крутах»

Українська громадськість 29 січня 2017 року відзначає День пам'яті Героїв Крут. 99 років тому молоді захисники щойно посталої Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху. З нагоди цієї дати, 27 січня, в центральній районній бібліотеці відбувся захід - година-реквієм «Згадаймо юність, що горіла в Крутах».

На заході були присутні голова районної ради Віталій Фреяк, заступник голови районної ради Василь Вонсяк, представники влади, учні шкіл, працівники культури, представники громадсько-політичних сил та громадськість міста.

«29 січня - саме в цей день 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі. Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні... Юначі тіла були понівечено так, що рідні матері не могли пізнати своїх дітей. Одна мати знайшла свого сина лише по монограмі на вишиванці… Тяжкий біль матерів, сестер, коханих, які оплакували загиблих юнаків у далекому 1918 році…

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної Ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним… ХХ століття…

Воно стало переломом для людства і нашої країни. Це доба наших старших родичів, а частково і наша з вами. День пам’яті Героїв Крут – це день пам’яті про всіх героїв, які загинули за незалежну Україну, за нас усіх… Бережи, Господи, Україну кожного дня, кожної хвилини. Нехай тут народжуються діти, осяяні любов’ю і добротою» - звучало з уст ведучих.

Хвилиною мовчання присутні вшанувати пам’ять Героїв Крут, Героїв Небесної Сотні та загиблих учасників АТО. Завершився захід спільним виконанням гімну «Ще не вмерла Україна».