Студія Creative Київ - створення веб сайту ексклюзивно для Бучацької районної ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

“Наше завдання - забезпечити доступ до безоплатної правової допомоги кожного громадянина!

З 1 вересня 2016 року на території України створено понад 400 бюро правової допомоги. Зокрема, така установа запрацювала і в місті Бучач.

Головним завданням працівників відділу «Бучацьке бюро правової допомоги» є надання юридичних консультацій всім громадянам, що гарантовано Конституцією України, а також надання безоплатної вторинної правової допомоги, яка передбачає складення процесуальних документів та надання адвокатського супроводу в суді.

За 5 місяців діяльності, до відділу звернулося 220 громадян, 88 особам надано можливість скористатися послугами адвоката, для розгляду справ в суді. Причому, все це - безкоштовно, за рахунок бюджетних коштів.

Найчастіше зверталися з проблемами соціального забезпечення, спадковими та земельними питаннями.

Також, нами проведено право просвітницькі заходи в навчальних закладах району, організовано консультування громадян в громадах та сільських радах, здійснено роз’яснювальну роботу, спільно з фахівцями центру зайнятості, ДВС, ДРАЦС, територіальним центром соціального обслуговування громадян, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

03 січня 2017 року, внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Метою зазначених законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу.

Насамперед, йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу.

Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості:

- по-перше, особа матиме таке право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

- по-друге, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер.

Внесені зміни враховують об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг. Крім того, прийняті зміни зроблять особу незалежною від доходів інших членів сім’ї у питанні звернення за безоплатною правовою допомогою. Насамперед, це уможливить звернення за такою допомогою осіб, законні інтереси та права яких порушуються в сім’ї.

За безоплатними правовими консультаціями жителі району можуть звертатися до відділу «Бучацьке бюро правової допомоги» за адресою: м. Бучач,Майдан Волі,1 . Контактний номер телефону: 2-11-26

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.