Студія Creative Київ - створення веб сайту ексклюзивно для Бучацької районної ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Верховна Рада

Верховна Рада

Сайт президента України

Кабінет мінвстрів

Офіційний портал публічних фінансів України

Офіційник вісник України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Відбулась нарада з питань адміністративно-територіальної реформи

У великому залі районної ради 10 червня відбулась нарада за участю голови районної ради Віталія Фреяка, першого заступника голови районної державної адміністрації Івана Кузя, міського та сільських голів, голови Золотопотіцької об’єднаної територіальної громади, працівників райдержадміністрації, районної та міської рад з питань адміністративно-територіальної реформи.

У вступному слові перший заступник голови РДА Іван Кузь зазначив, що проведення такої наради дасть можливість отримати відповіді на питання щодо продовження роботи по адміністративно-територіальній реформі, створення добровільного об’єднання громад в Бучацькому районі та представив присутнім гостей наради: виконавчого директора регіонального представництва Асоціації міст України Ігоря Гірчака, заступника начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Віктора Якимука та фінансового консультанта Тетяну Гурілову.

Першим до слова був запрошений заступник начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації. Віктор Якимук розповів присутнім про історію створення територіальних громад в області, звернув увагу на те, що проведена велика робота в цьому напрямку - зустрічі з людьми, роз’яснення, переконання, як результат 26 громад в Тернопільській області створені, а це найбільша кількість ніж в інших областях України. Також Віктор Васильович зупинився на пропозиціях, які необхідно подати до перспективного плану формування територіальних громад району.

Відтак, Ігор Гірчак проаналізував впровадження територіальної реформи в Україні та досвід країн Європи. Зупинився на етапах реалізації реформи. Навів приклад вже створених об’єднаних громад в Тернопільській області та зазначив, що потрібно працювати над створенням великої, потужної, спроможної громади в Бучацькому районі. Виконавчий директор регіонального представництва Асоціації міст України акцентував увагу присутніх на тому, що впровадження адміністративно-територіальної реформи процес невідворотній, хто вже створив територіальні громади – той виграв.

Про фінансове забезпечення новостворених громад проінформувала Тетяна Гурілова, зазначивши при цьому, що це громади, які мають потужний фінансовий ресурс, адже в ході реформи розширюються повноваження громад. Тетяна Іванівна навела приклад найуспішніших Теребовлянської та Шумської громад.

Своє бачення щодо реалізації адміністративно-територіальної реформи висловив і голова районної ради Віталій Фреяк.

Активно до обговорення даного питання долучились і голови сільських рад, які озвучили свої пропозиції щодо об’єднання в межах перспективного плану. На усі запитання, що звучали від учасників наради було надано компетентні відповіді.